Buz Epilasyon Nedir Nasıl Yapılır?

Buz Epilasyon Nedir Nasıl Yapılır?

Buz Epilasyon Nedir?

Buz Epilasyon, en iş bitirici ve en konforlu son teknoloji epilasyon şekillerinden biridir. Kıl kökündeki farklı yapıları hedef alan ve farklı dalga boylarına sahip yöntem, istenmeyen kıllar için kati çözümdür. Buz epilasyon çok daha geniş yüzeyleri hedef alır ve her bir atışta çok daha fazla kıl köküne ulaşır. Bu nedenle hem de diğer epilasyon yöntemlerine kıyasla seanslar daha kısa devam eder. Tüm vücut buz epilasyon seansları, ortalama 35-40 dakikadır.

Ek olarak yüksek etkili olduğundan, gene diğer epilasyon çeşitlerine oranla seans sayısı da azdır. Ortalama 6 seans sonrası istenmeyen tüylerden kurtulmuş olunabilir. Buz epilasyonda sık sık atışlar yapılır ve bu sayede uygulama kıl köklerini yavaşça ısıtır. Bu ısıtma aralarında verilen soğutma, ağrıyı ve acıyı en düşük seviyeye çeker.

Buz Epilasyon Yüze Uygulanır mı?

En çabuk uzayan kıllar yüz bölgesindedir, özellikle bıyık ve sakal uzaması biroldukça hanımın görsel problemlerından bir tanesidir. Yüz bölgesi hormonal olarak da hassastır ve yüzdeki kıllar genellikle çok derin köklere sahiptir. Yüz bölgesine uygun epilasyon seçilmezse muhtemelen kıl kökleri tekrar uyanacaktır ve epilasyon işlemi başarısızlıkla sonuçlanacaktır. Yüzdeki tüylerden kurtulmak isterken, hem başarısızlıkla bununla beraber daha çok kıl artışıyla uğraşmak istemeyenler için en uygun yöntem Buz Epilasyondur. Buz epilasyon ciltteki en açık ve en güçsüz tüylerde bile etkili olduğundan yüz bölgesinde başarılı sonuçlar verir. Ayrıca acı minimize durumdadır ve konforludur. Buz epilasyon, doğru işlemle ve emin kişiler tarafınca yapıldığında yüz kıllarından kurtulmayı sağlayacaktır. şundan dolayı de gayet hijyenik ve konforlu uygulama sağlanır.

Buz Epilasyon Kalıcı tesir Eder mi?

Açık renkli ve güçsüz tüylere birkaç sene öncesine kadar epilasyon uygulanamıyordu. Epilasyon başarısı için haftalar öncesinden kıllar jiletle alınıp, güçlendirilmeye çalışılıyordu. Ancak güçlendikten sonrasında, yapılan işlemler o kılları da algılayabiliyordu. Bunu yapmayan kadınlar ise gene minik tüyleriyle baş etmek için çeşitli yollar deniyordu. Şimdi ise Buz Epilasyon bu sorunu kökünden çözdü. Artık hem ince hem kalınca tüyler için kalıcı çözüm elde eden buz epilasyon var. Tesiri vücudun nerede ise her bölgesinde görülür. Haiz olduğu teknolojiyle kılları kesin olarak yok etme yetisine haizdir.

Hamile hanımlar Buz Epilasyon yapmış oldurabilir mi?

Hangi yöntem kullanılıyor olursa olsun, herhangi bir ışıkla meydana getirilen epilasyon yöntemi hamileler için uygun değildir. Hamilelik öncesinde buz epilasyona başlamış kişiler programlarını erteletebilirler. Kısa süre içinde hamile kalmak gibi bir durumu olan kadınlar epilasyonu hamilelikten sonra yahut öncesinde hazırlık olarak yaptırmalıdır. Bugüne kadar yayınlanmış makaleler ve hekim tavsiyelerine bakılırsa; hamileyken asla bir ışık uygulaması kullanılmaması gereklidir. Buz Epilasyon da hamilelik öncesinde ve sonrasında son derece güvenilirdir. Ancak hamilelik süreci süresince yaptırılmamalıdır.

Buz Epilasyon Hangi Mevsimlerde yaptırılabilir?

Buz Epilasyon acısızdır ve işlemlerde cilt tahrişi söz konusu değildir. Uygulama esnasında, deriye düşük dozla ve sık tekrarla uygulanmış olduğundan cilde zararı olmaz. En konforlu epilasyon yöntemi olan buz epilasyonu; hem yaz hem kış mevsiminde güvenle yaptırabilirsiniz. Ayrıca beyaz tenli ya da bronz fark etmez, buz epilasyon sonrası güneşlenecek kişiler kesinlikle kaliteli, güvenli ve yüksek koruma faktörlü bir krem kullanmalıdır. Buz epilasyon sonrası krem kullanmak ekstra bir güvenlik sağlar. Zaten düzgüsel şartlarda da cilt sağlığı için güsevinç çıkarken mutlaka koruyucu bir ürün kullanılması tavsiye edilmektedir.

Buz Epilasyon Erkekler İçin Uygun mudur?

İster sağlık(kıl dönmesi vb.) ister estetik sebeplerden olsun erkekler son yıllarda, kadınlardan daha çok epilasyona yönelmiş durumdalar. Buz epilasyon erkekler için de son aşama uygun bir yöntemdir, çünkü acı hissiyatı minimuma indirgenmiş durumdadır. Erkeklerin kıllarından kurtulabileceği en acısız yöntemlerden birisi elbet son teknoloji Buz Epilasyondur. Kıl yoğunluğu yahut ten rengi farketmeksizin her erkek buz epilasyon yapmış oldurabilir.

Buz Epilasyon Kansere yol açar mı?

Buz Epilasyon ışınları, cildin yalnız üst tabakasını ve en fazla deri altındaki kıl köklerini etkilemek için uygulanmaktadır. Kanser yapabilmek için derinin çok altına, iç organlara etki etmesi gerekir. Ayrıca korkulan bu ışınım ışınları, hastanelerde de düşük oranlarda çeşitli görüntüleme yöntemlerinde kullanılmaktadır. Örneğin, röntgen, tomografi ve MR makineleri de azca oranda x ışını salınımı gerçekleştirir. Hamilelik haricinde, tertipli maruz kalınmadığı takdirde asla kanser yapma riski olmayan buz epilasyonunu, aynı bu görüntüleme şekilleri benzer biçimde düşünebilirsiniz. 6 seans boyunca cilde uygulanan Buz Epilasyon kansere yol açmaz. Kanser olmanız için bu biçim ışınlara uzun süreler ve yüksek derecelerde maruz kalmanız gerekmektedir. Güvenle Buz Epilasyon yapmış oldurabilirsiniz. Ek olarak doğurganlık için de herhangi bir negatif tesiri bulunmamaktadır.

Buz Epilasyon Sağlığa Zararlı mı?

Buz Epilasyonun bir sıhhat sorununa yol açabileceği kanıtlanmamıştır. Aslına bakarsan çok düşük seviyelerde ve sık tekrarla uygulanan işlemler, cildi bile minimum seviyede tahriş ediyorken, iç organlara ulaşıp herhangi bir sıhhat problemi yaratması muhtemel olamaz. Düzgüsel şartlarda uygulanan öteki epilasyon şekillerinde; ciltte tahriş ve kızarıklık görülüyordu. Sadece Buz Epilasyonun soğutucu özelliği yardımıyla bu rahatsızlıkları yaşamazsınız.

Hassas ciltli kişilerde ise sadece hafifçe tahriş olabilir. Ancak o da birkaç gün içinde kendiliğinden geçecektir. Epilasyon yapılacak bölgede yara veya başka bir sıhhat problemi var ise, vazgeçilmelidir. Ek olarak ne olursa olsun buz epilasyon yapılan bölgeyi seansın derhal ardından direk güneşe maruz bırakmak da yararlı olmayacaktır. Buz epilasyon sonrasında 4-5 saat boyunca duş almamalısınız. Bu etkiler haricinde Buz Epilasyonun hiçbir sıhhat zararı yoktur.

Buz Lazer Epilasyon Çok Daha Hızlı ve Bu Nedenle Çok Daha Acısız